ASOCIACE TEXTILNÍHO-ODĚVNÍHO-KOŽEDĚLNÉHO-PRŮMYSLU (ATOK)
AKTUALITY ▪ INZERÁTY │ O NÁS ▪ KSVS ▪ TÝM │ ČLENSTVÍ ▪ ČLENOVÉ │ PROJEKTY │ PRO ČLENY |  | EN
CIRKULARITA ⧉ | ČASOPIS ⧉ | MÉDIA ⧉Dotace na ochranu práv duševního vlastnictví malých a středních podniků
Získejte dotace z SME Fund na ochranu Vašeho duševního vlastnictví: Voucher 1 - IP Scan poradenství pro firmy v oblasti duševního vlastnictví (810 EUR), Voucher 2 - ochranné známky a průmyslové vzory (max. 1.000 EUR), Voucher 3 - patenty (max. 1.500 EUR), Voucher 4 - odrůdy rostlin (225 EUR).
více >>>
Aktualita

Nové vydání odborného časopisu e-ATOK Revue || DUBEN 2023
více >>>
Aktualita

Torino Fashion Match 2023 - 28.-30.6.2023, Itálie
B2B akce pro designéry, výrobce, inovativní společnosti, maloobchod, e-shopy i distributory a nákupčí v oblasti textilní a módní produkce. Akce se uskuteční v rámci 8. ročníku Turin Fashion Week. Kromě B2B akce proběhnou i odborné diskuse, módní přehlídky a společenské akce.
více >>>

Setkání německých nákupčích s českými firmami – Chemikálie, papír, dřevo, obaly, sklo, technický textil
Ve Vědeckotechnickém parku Plzeň se ve středu 21. června 2023 uskuteční největší tuzemské setkání českých výrobců s německými nákupčími v rámci akce Sourcing Day Tschechien 2023. Akci organizuje CzechTrade ve spolupráci se svým německým zastoupením v Düsseldorfu a Spolkovým svazem nákupu, materiálového hospodářství a logistiky (BME). Po vyhodnocení dodavatelských dotazníků nákupčími budou vybrané české firmy přizvány ke konkrétním termínovaným jednáním. Čeští zájemci budou mít příležitost hovořit individuálně s nákupčími významných německých firem o konkrétních kooperačních nabídkách. Prvotní představení nákupčím prostřednictvím vyplněných profilů je bezplatné. Účast na osobních jednáních v Plzni je zpoplatněna jednorázovou částkou 4.900,- Kč bez DPH za všechna absolvovaná jednání. Registrace nejpozději do pátku 5.5.2023.
více >>>

STYL a KABO má nový vizuál srpnových veletrhů
více >>>
Aktualita

Workshop – Smart textilie v medicíně, 4.5.2023, Liberec
Ve spolupráci se zahraničními partnery se CLUTEX podílí na organizaci workshopu Smart textilie v medicíně. Workshop se uskuteční 4. května 2023 od 11:30 v Liberci, na Institutu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL, Bendlova 1409/7. Přednášky budou v češtině a němčině, na akci je zajištěn simultánní preklad z ČJ do NJ a obráceně. Máte zájem se zúčastnit? Registrace ZDE.
více >>>
Aktualita

Nové vydání časopisu Svět textilu a obuvi březen/duben 2023
více >>>
Aktualita

Největším knoflíkem a nejdelší jehlou se zapsal e-shop Látkobraní do knihy rekordů
V pátek 24.3. byly zapsány agenturou Dobrý den z Pelhřimova dva nové české a světové rekordy - jedná se o největší knoflík a nejdelší jehlu. Knoflík je ve tvaru srdce a na výšku má 285 cm a překonal tak svým rozměrem současný světový rekord 2,2m o 65cm. Jehla má délku 294cm a překonala světový rekord o téměř půl metru. Autorem je tým látkového království Latkobrani.cz v Hlinsku. Vznikly u příležitosti pětiletého výročí eshopu Latkobrani.cz. Práce na rekordech zabraly přes 100 hodin po celý měsíc březen.
více >>>
Aktualita

Nové vydání odborného časopisu e-ATOK Revue || BŘEZEN 2023
více >>>
Aktualita

Invitation Webinar 30 March 2023 15h CEST ‘CanadaBuys: A practical guide for European businesses’
The Delegation of the EU in Canada and the Directorate-General for Trade, in collaboration with the Service for Foreign Policy Instruments (FPI) of the European Commission, cordially invite you to a webinar called ‘CanadaBuys: A practical guide for EU businesses’. This on-line information seminar will be held on 30th March 2023 starting at 15:00 CEST and is part of a series of events organised around the fifth anniversary of CETA’s provisional entry into force. The Agreement remains a core driver of the EU’s privileged and very solid relationship with this close ally and like-minded partner. The current geopolitical context creates a momentum for even closer cooperation between the EU and Canada. During this information webinar, you will receive an introduction to Canadian public procurement as well as a practical tutorial on the new single entry procurement services portal. Speakers will provide practical information and tips for EU companies to make best use of this service. A Q&A session will follow the presentations.
více >>>
Aktualita

Pozvánka na konferenci TEXWASTE, 17.5.2023, Hradec Králové
17.5.2023 se bude konat v Hradci Králové již druhý ročník konference TEXWASTE: TEXWASTE 2023. Konferenci organizuje ČTPT společně s CLUTEX, CIRI a ATOK. Loňský – první ročník – otevřel téma povinného separovaného sběru textilních odpadů po 1.1.2025. Letošní ročník na loňské téma naváže – budeme diskutovat připravenost českého textilního průmyslu nejenom na povinný sběr textilu, ale i s tím související možnosti dalšího zpracování textilního odpadu, dostupné technologie a kapacity, zkušenosti ze zahraničí atp. Předběžný zájem o účast můžete vyjádřit na pozvanka@ctpt.cz, před konferencí pak obdržíte program s přihláškou. Kontaktní osoba pro dotazy: Miloš Beran, beran@ctpt.cz, 724 511 362.
více >>>
Aktualita

Zvýhodněné vstupenky na veletrh textilních strojů a konference ITMA 8.-14.6.2023, Miláno
ATOK, jako spolupracující organizace, má možnost nabídnout svým členům získání zvýhodněných vstupenek na veletrh textilních strojů a konference ITMA 8.-14.6.2023, Miláno a v jeho rámci pořádaných konferencí. Pro jejich získání pište na simin@atok.cz.
více >>>
Aktualita

Sourcing Day – Setkání s rakouskými obchodními agenty 25.4.2023, Vídeň
Zahraniční kancelář CzechTrade ve Vídni organizuje 25. dubna 2023 setkání s oborově zaměřenými obchodními agenty z Rakouska. Tato akce je určena pro české výrobní firmy z oborů zdravotnická technika, oděvy a doplňky, nábytek, dřevo a stavebnictví, které hledají nové odbytové možnosti na rakouském trhu a mají zájem o spolupráci s obchodním agentem. Při jednání mohou české firmy prodiskutovat své exportní záměry s přítomnými obchodními agenty a navázat s nimi dlouhodobou spolupráci. Samotnému setkání předchází seminář, který pořádá Velvyslanectví České republiky ve Vídni ve spolupráci s rakouským grémiem obchodních agentů. Během semináře se účastníci mimo jiné dozvědí, na jakém principu obchodní agenti fungují a jaký je právní rámec spolupráce. Podrobný harmonogram naleznete v příloze.
více >>>
Aktualita

Seminář: Agrotechnické vstupy pro pěstování lnu a konopí - 28.3.2023, Hotel na Farmě v Choťovicích
Seminář pořádají Svaz lnu a konopí ČR, z.s. a Agritec Plant Research s.r.o. dne 28.3.2023 v konferenční místnosti Hotelu Na Farmě v Choťovicích. K účasti jsou zváni všichni pěstitelé lnu a konopí, další odborníci a zájemci o pěstování a využití lnu a konopí. Získat program semináře a přihlásit se k účasti je možné do 25.3.2023 na len@agritec.cz nebo bjelkova@agritec.cz.
Aktualita

Stovky firem dosáhnou na příspěvek 200 tisíc na vylepšení designu výrobků
Průmyslový a produktový design se stává jedním z klíčových faktorů pro úspěšnost firmy. V rozhovoru pro BusinessInfo.cz to potvrdil generální ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal. Dále mimo jiné vysvětlil, jak funguje aktuální program Design Credit, jehož prostřednictvím mohou firmy získat až 200 000 Kč na podporu designu produktových inovací nebo jak podpoří malé a střední podniky národní platforma státní podpory designu nazvaná Design Centrum CzechTrade.
více >>>

SEMINÁŘ: Udržitelné a energeticky úsporné podnikání a podpory EU pro MSP – 23.3.2023, Ústí n. L. a 30.3.2023, Karlovy Vary
Seminář zaměřený na energetiku, úsporné technologie a inovace, které mohou malým a středním firmám snížit náklady, a na možnosti financování udržitelného podnikání. Upozorníme na vybrané výzvy z Národního plánu obnovy, Modernizačního fondu, OP TAK (Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost) a finanční nástroje pro zelenou transformaci firem. Zazní úspěšné příklady firem.
více >>>

Informační den k jarním výzvám programů EUROSTARS-3 a INTER-EUREKA 11.3.2023, Praha
Podpořte zahraniční expanzi firmy přes mezinárodní spolupráci ve výzkumu, vývoji a inovacích v programech EUREKA. Seznamte se s jarními výzvami programů Eurostars-3 a INTER-EUREKA, které podpoří mezinárodní výzkumné projekty s cílem vytvořit nový produkt, proces nebo službu pro komercionalizaci na evropských a globálních trzích. Podzimní výzva v programu INNOWWIDE nabídne granty na posouzení životaschopnosti firemního výzkumu nebo obchodních ambicí na mezinárodních trzích. Informační den uzavře přednáška k ochraně duševního vlastnictví v mezinárodních projektech, kterou nelze opomíjet.
více >>>

Nové vydání odborného časopisu e-ATOK Revue || leden-únor 2023
více >>>
Aktualita

TZ ATOK - Ekonomický vývoj textilního a oděvního průmyslu za rok 2022 -> na webu ATOK
Jako každoročně sekretariát ATOK připravil tiskovou zprávu o ekonomickém vývoji textilního a oděvního průmyslu, která obsahuje informace o prodeji, zaměstnanosti, mzdovém vývoji, produktivitě práce a zahraničním obchodě za rok 2022.
více >>>
Aktualita

Základní ekonomické ukazatele vývoje textilního-oděvního-kožedělného průmyslu za 4. čtvrtletí roku 2022 -> na webu ATOK
Ukazatele obsahují informace o tržbách, počtu zaměstnaných osob, průměrných mzdách, produktivitě práce a počtu jednotek v TOK průmyslu. Pro členy ATOK (po přihlášení) jsou tyto ukazatele k dispozici na tomto webu pod záložkou "PRO ČLENY" -> soubor "Ekonomicke_ukazatele-TOK_prumyslu.xlsx".
více >>>
Aktualita

Pozvání na workshop Základy rétoriky – Cesta k přesvědčivému projevu 23. nebo 24.2.2023, Praha
Chcete umět vyslovit svůj názor, prezentovat myšlenky tak, aby vás ostatní s napětím sledovali? Seminář rétoriky je základní kurz rétoriky, kde se naučíte kultivovaně, smysluplně a účinně komunikovat. Osvojíte si v něm základy mluvního dýchání, posazení hlasu a artikulaci; pravidla výslovnosti (ortoepie). Uvědomíte si, jak vás projev působí na druhé (nonverbální řeč). Naučíte se pracovat s trémou a mluvit spatra. Rozpoznáte nejčastější chyby a jak se jim vyhnout. Zjistíte, zda informace, které o sobě nevědomě poskytujete v mluveném projevu, nejsou v rozporu s vaším komunikačním záměrem. Naučíte se, jak říct to, co opravdu říct chcete.
více >>>
Aktualita

Vstupenky se SLEVOU na veletrh "HOHE JAGD & FISCHEREI Salzburg" pro myslivce a rybáře v regionu Alpy-Dunaj-Jadran
Výstaviště Salzburg, 16. - 19. 2. 2023, 360 vystavovatelů ve všech oborech pro myslivost a rybaření, dobrodružství, přírodu a cestování. Při zakoupení vstupenky online zaplatíte 19,50 € místo 24,50 € na místě.
více >>>

ATOK v novém projektu pro období 2023–2025: „Posílení úrovně sociálního dialogu v odvětvích a podpora adaptace odvětví na změny“
Správní výbor ATOK rozhodl o zapojení do projektu bipartitního dialogu pro období 2023 – 2025, která navazuje na témata projektu skončeného a je rozšířena o témata obsahově zcela nová. Podrobný obsah projektu s názvem „Posílení úrovně sociálního dialogu v odvětvích a podpora adaptace odvětví na změny“ všichni členové ATOK obdrželi písemně s materiály pro listopadovou Valnou hromadu ATOK a přítomní na valné hromadě byli s projektem seznámeni. Projekt byl ve firmách odvětví zahájen 1. ledna 2023, v lednu a v únoru bude jednáno s firmami majícími zájem zapojit se do realizace projektu. Podmínkou účasti v projektu je členství v ATOK nebo existence odborové organizace sociálního partnera Odborového svazu textilního, oděvního a kožedělného průmyslu Čech a Moravy ve firmě, do projektu se tedy mohou zapojit rovněž nečlenské firmy ATOK, existuje-li v nich odborová organizace, která je součástí OS TOK.
více >>>
Aktualita

Skončil projekt „Společným postupem sociálních partnerů k řešení klíčových témat v odvětvích“
Dne 31. 12. 2022 skončil téměř čtyřletý projekt realizovaný Konfederací zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR (KZPS) a partnerem projektu Českomoravskou konfederací odborových svazů (ČMKOS). Projekt bezprostředně navazoval na předchozí tři projekty bipartitního dialogu, realizované kontinuálně v období 2010 – 2019 a Asociace textilního, oděvního a kožedělného průmyslu, členská organizace KZPS, se zúčastnila všech projektových etap.
více >>>
Aktualita

Podepsání Kolektivní smlouvy vyššího stupně pro odvětví textil, oděv a kůže na rok 2023
Výkonný ředitel Asociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu (ATOK), pan Mgr. Jiří Česal a předseda Odborové organizace zaměstnanců textilního, oděvního a kožedělného průmyslu Čech a Moravy (OS TOK), pan Zdeněk Heller podepsali 4. ledna 2023 Kolektivní smlouvu vyššího stupně (KSVS) na rok 2023 pro odvětví textil, oděv a kůže (TOK), čímž bylo završeno kolektivní vyjednávání. KSVS byla podána na MPSV k uložení a bylo požádáno o rozšíření její závaznosti na ostatní zaměstnavatele podnikající v odvětví TOK za podmínek zákona o kolektivním vyjednávání.
více >>>
Aktualita

Vánoční a novoroční přání ATOK
více >>>
Aktualita

HK ČR: Aktuální sdělení k energetické situaci – zastropování pro velké podniky (14.12.2022)
Možnost zavést dočasná podpůrná opatření státní podpory na ochranu zasažených podniků a domácností pro rok 2023 přineslo aktualizované sdělení Evropské komise s názvem Dočasný krizový rámec pro opatření státní podpory na podporu hospodářství po agresi Ruska vůči Ukrajině (2022/C 426/01) (dále jen „DKR“). Podmínkou pro zastropování cen energií velkým podnikům je respektování podmínek poskytování podpory stanovených právě v DKR…
více >>>

Nové vydání odborného časopisu e-ATOK Revue || říjen-prosinec 2022
více >>>
Aktualita

Základní ekonomické ukazatele vývoje textilního-oděvního-kožedělného průmyslu za 3. čtvrtletí roku 2022 -> na webu ATOK
Ukazatele obsahují informace o tržbách, počtu zaměstnaných osob, průměrných mzdách, produktivitě práce a počtu jednotek v TOK průmyslu. Pro členy ATOK (po přihlášení) jsou tyto ukazatele k dispozici na tomto webu pod záložkou "PRO ČLENY" -> soubor "Ekonomicke_ukazatele-TOK_prumyslu.xlsx".
více >>>
Aktualita

Registrace za zvýhodněnou cenu na veletrh Styl a Kabo do 25.11.2022
Možnost registrovat se za zvýhodněnou cenu na veletrh Styl a Kabo, který se uskuteční v novém termínu a to 17.-19.2.2023 - nově pátek-neděle, můžete do 25.11.2022. V případné dotazy zodpoví Lucie Umlášková, 724 819 009, lumlaskova@bvv.cz , Veletrhy Brno, a.s., www.bvv.cz.
více >>>
Aktualita

Vyšlo zářijové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Vyšlo červencovo-srpnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Možnost prezentace v newsletteru Evropské technologické platformy pro textil (ETP)
Newsletter zasílaný bude zasílán kolem 15. dne v měsíci. V případě zájmu nám prosím zasílejte svoje příspěvky vždy nejdéle do čtvrtého čtvrtka každého měsíce.
více >>>

German Czech Economic Forum (GCEF) „efficient and resilient“ – Driving Tomorrow’s Industry 17.10 2022, Praha
Centrální hospodářská konference v rámci českého předsednictví v Radě EU se bude konat v pondělí 17. 10. 2022 v Cubex Centru Praha. Tematicky se zaměří na energetiku, nákup a dodavatelské řetězce, digitalizaci a inovace, bezpečnost a financování. Hlavním hostem konference bude německý vicekancléř, spolkový ministr hospodářství a ochrany klimatu Robert Habeck. Energetická krize, pandemie, válka ukázaly, že eficience a strategická resilience jsou pro firmy a mezinárodní ekonomické vztahy klíčové - je nezbytné odolávat vnějším šokům, stabilizovat kritické funkce a zajistit budoucí růst. Klíčoví aktéři česko-německého hospodářství, politiky, výzkumu a vývoje budou na GCEF prezentovat řešení a diskutovat o strategiích pro úspěšnou adaptaci v době krize a o příležitostech pro udržitelnou transformaci průmyslu. To vše formou panelových diskuzí, workshopů, kulatých stolů aj.
více >>>
Aktualita

Společný otevřený dopis SP ČR a KZPS ČR k energiím adresovaný Vládě ČR
Obracíme se na Vás naléhavě jako zástupci největších zaměstnavatelských svazů v ČR formou otevřeného dopisu s urgencí vnímání vážnosti aktuální situace a rizik pro další vývoj naší ekonomiky včetně dopadů do společenské stability. Již několik měsíců upozorňujeme na nutnost řešení ekonomické situace, rizika spojená s cenami a zajištěním dodávek energie a nutnost rychlých opatření i pro firmy. I přes řadu jednání není na naše výzvy ze strany MPO a vlády efektivně reagováno. To bohužel způsobuje velké napětí mezi firmami a rizika pro další ekonomický i společenský vývoj…
více >>>

5 let dohody CETA: udržitelný a spolehlivý obchod v nejistých časech, 21.9.2022, webinář + Brusel
Dne 21. září 2022 si připomínáme páté výročí prozatímního uplatňování Komplexní hospodářské a obchodní dohody mezi EU a Kanadou (CETA). Dohoda zůstává hlavní hnací silou privilegovaného a velmi pevného vztahu EU s tímto blízkým spojencem a stejně smýšlejícím partnerem. Současný geopolitický kontext vytváří impuls pro ještě užší spolupráci mezi EU a Kanadou. Událost předvede, jak CETA přináší ekonomické výsledky i jako komplexní dohoda zahrnující širokou škálu vztahů mezi EU a Kanadou a usnadňující digitální a zelený přechod v obou ekonomikách. Řečníci a panelisté budou zejména uvažovat o budoucích příležitostech vyplývajících z dohody.
více >>>

Konference pro východní partnerství: Ekonomické výzvy a příležitosti 17.-18.10.2022, Kongresové centrum Praha
Akci organizuje Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR a Evropskou komisí. Možnost setkat se a diskutovat se zástupci státní správy, bank, mezinárodních organizací i firem ze zemí Východního partnerství (Ukrajina, Gruzie, Arménie, Ázerbájdžán, Moldavsko) na aktuální témata, jakými jsou diverzifikace obchodu, energetická soběstačnost, digitalizace, smart cities, "chytré" zemědělství či přímé zahraniční investice do regionu. Více informací a předběžný program. Registrace bude možná od 21. září 2022, pozvánka s odkazem na přihlašovací formulář bude k dispozici několik dní předem.
více >>>

Informace k Due Diligence Helpdesk EK o sankcích EU pro malé a střední podniky jednající s Íránem
Podpůrný nástroj poskytovaný Evropskou komisí, který povzbuzuje malé a střední podniky, aby spolupracovaly s Íránem v plném souladu s právními předpisy EU (Due Diligence Helpdesk brochure).
více >>>

4. Mezinárodní konference čalouníků a dekoratérů a truhlářů 12.-13.9.2022 Brno
Zveme Vás do Brna na konferenci bez vložného, s kombinací přednášek zajímavých pro nábytkáře všeho druhu a interiérová studia a další.
více >>>
Aktualita

Pozvánka na doprovodnou podnikatelskou misi ministra dopravy do Kanady 25.-29.9.2022
Misi organizuje Hospodářská komora ČR ve spolupráci se zastupitelským úřadem ČR v Ottavě. Tato doprovodná podnikatelská mise, kterou povede viceprezident HK ČR Radek Jakubský, se uskuteční speciálním letadlem a v rámci jejího programu bude organizován podnikatelský kulatý stůl v Ottavě a podnikatelské fórum v Montrealu. Plánováno je rovněž setkání podnikatelské delegace s ministrem dopravy, zástupci velvyslanectví ČR a členy oficiální delegace a večerní společenská akce. Mise je primárně určena pro obory civilní letectví, kosmické aktivity, udržitelný rozvoj včetně nových a inovativních technologií, infrastruktura, dopravní toky, smart cities a digitalizace.
více >>>

TZ ATOK - Ekonomický vývoj textilního a oděvního průmyslu za 1. polovinu roku 2022 -> na webu ATOK
Jako každoročně sekretariát ATOK připravil, v souvislosti s konáním veletrhu STYL, tiskovou zprávu o ekonomickém vývoji textilního a oděvního průmyslu, která obsahuje informace o prodeji, zaměstnanosti, mzdovém vývoji, produktivitě práce a zahraničním obchodě za 1. polovinu roku 2022.
více >>>
Aktualita

Základní ekonomické ukazatele vývoje textilního-oděvního-kožedělného průmyslu za 2. čtvrtletí roku 2022 -> na webu ATOK
Ukazatele obsahují informace o tržbách, počtu zaměstnaných osob, průměrných mzdách, produktivitě práce a počtu jednotek v TOK průmyslu. Pro členy ATOK (po přihlášení) jsou tyto ukazatele k dispozici na tomto webu pod záložkou "PRO ČLENY" -> soubor "Ekonomicke_ukazatele-TOK_prumyslu.xlsx".
více >>>
Aktualita

MODISTO – EKODESIGN A UDRŽITELNOST V ODVĚTVÍ TEXTILU A MÓDY -- pondělí 22.8.2022, veletrh STYL Brno
více >>>
Aktualita

Vyšlo červencovo-srpnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Vyšlo květnovo-červnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

TORINO FASHION MATCH 2022, 7.-9.7. 2022, ONLINE nebo Turin, Itálie
Zveme na B2B akci vhodnou pro módní designéry, start-upy, inovační firmy, malé a střední výrobce textilu a doplňků, maloobchodníky, distributory, prodejce módy a textilu, e-shopy, marketingové agentury, nákupčí, poskytovatele IT řešení pro módní průmysl a investory. Tento je zahrnuta akce do evropského programu WORTH project. Pokud máte zájem o účast v tomto programu, hledáte zahraniční partnery do projektu nebo se chcete připojit k jinému projektu (a přihlásit se do podzimní výzvy WORTH project), můžete tady potkat nové partnery. Kontakt: Eva Hrubešová (CRR ČR), eva.hrubesova@crr.cz, 225 855 312. Zdroj: Enterprise Europe Network
více >>>

Evropská komise schválila Česku Dohodu o partnerství a první program pro období 2021-2027
Plán na čerpání více než 550 bilionů eur z evropských dotací má zelenou. Prioritami České republiky bude rozvoj regionů i infrastruktura. Evropská komisařka pro soudržnost a reformy Elisa Ferreira a místopředseda vlády pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš dnes slavnostně oznámili schválení strategické Dohody o partnerství zastřešující čerpání evropských fondů v období 2021-2027. Zdroj: Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR)
více >>>

Sourcing Day Tschechien – Setkání českých firem s nákupčími německých společností
Agentura CzechTrade a Spolkový svaz nákupu, materiálového hospodářství a logistiky (BME) pořádají pro české firmy největší tuzemské B2B setkání českých výrobců s německými nákupčími v rámci akce Sourcing Day Tschechien 2022. Mezi poptávané produktové oblasti patří také TEXTILIE. Zdroj: CzechTrade
více >>>

Materiály pro 62. Valnou hromadu ATOK 23.-24.5.2022, školicí středisko VEBA, Šalounova 127, Broumov
Materiály k jednání jsou k dispozici (pro členy a partnery ATOK), po přihlášení, pod nadpisem "© Materiály valná hromada ATOK".
více >>>
Aktualita

5th BIOTEXFUTURE Forum: Shaping the future of the bio-based textile value chain, May 18th ,2022. (1-5 PM CEST), on-line on Zoom
The main topic of the upcoming BIOTEXFUTURE Forum will be “Shaping the future of the bio-based textile value chain” with speakers joining us from the Federal Ministry of Education and Research, European Commission, nova-Institute and more. Expect interesting updates from projects of the innovation space, inspiring keynotes, and a panel discussion. Register is free of charge. The connection link will send 3 days before the the event. BIOTEXFUTURE is an innovation space funded by Federal Ministry of Education and Research (BMBF) for a duration of 5 years. We are collaborating with industrial and scientific partners who share our vision to convert the textile value chain from petroleum- to bio-based and strive every day to create the change needed in the industry. Since November 2019, adidas is co-leading the program in collaboration with the Institut für Textiltechnik and Institute of Sociology of the RWTH Aachen University. The Institut für Textiltechnik is the core of the ITA Group International Centre for Sustainable Textiles focussing on the holistic biotransformation of textile technology. Their aim is to use biological principles for small-scale value-added processes.
více >>>

European Commission Survey: Business users' experience with online platforms to sell or advertise goods and services
Kantar Public (together with Visionary Analytics and NTT Data) has been entrusted by the European Commission (DG CONNECT) to run the EU Observatory on the Online Platform Economy. The Observatory’s role is to ensure continuous monitoring of the online platform economy and supporting the Commission in the preparation and review of policy initiatives in this field. As a part of its ongoing task to ensure continuous monitoring of the online platform economy, the EU Observatory on the Online Platform Economy has launched a survey with businesses from Belgium, Czechia, Netherlands, France, Ireland, Italy, Lithuania, Romania, Spain and Sweden. The survey gathers businesses views and experiences when using online platforms to sell and/or advertise their products and services. The main topics covered by the survey are multi-homing, online sales, advertising, and problems encountered when using online platforms, amongst other topics. This survey will také no longer than 20 minutes and is available in your national language. It will be open until 25 May.
více >>>

MPSV: Nové vydání newsletteru o rozvoji odpovědného veřejného zadávání v ČR a EU
Zveme Vás na dvoudenní konferenci 3. a 4. října 2022 do Kongresového centra ČNB. První den pořádáme společně s MMR se bude týkat Inovací ve VZ a strategického zadávání VZ a druhý den bude 7. ročník konference Odpovědné veřejné zadávání. Více informací, přehled témat a registrace na obě akce na stránkách Institutu OVZ. I v tomto newsletteru představujeme nové příklady dobré praxe, tentokrát zakázky z města Jičína a ČT. Dále nabízíme semináře o odpovědném veřejném zadávání –aktuální na stránkách Institutu OVZ, kde je ještě možné se přihlásit na čtvrtek 5. 5. na seminář BEST VALUE tentokrát k zakázkám na zřízení webu.
více >>>

MPO: Nové číslo zpravodaje OPIK pro podnikatele
21. vydání informačního zpravodaje OPIK o dění v Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost 2014-2020. V tomto jarním čísle vám představíme změnu pravidel pro výběr dodavatelů, vyhodnocení předešlého roku 2021, vybrané projekty OP PIK a nové informace o nadcházejícím programovém období 2021+. Na straně 22 uvádíme aktuální přehled výzev, do kterých je možno se hlásit.
více >>>

Sestavování žebříčku největších TO firem 2021 (tržby textilní 200 a více mil. Kč, oděvní 30 a více mil. Kč)
Tradiční žebříček je možností zviditelnění společností i celého TO odvětví, bude v e-ATOK Revue a taktéž poskytnut novinářům. Proto pokud splňujete uvedené limity, a můžete nám údaje poskytnout, budeme velmi rádi. Kontaktní osoba: Jiří Simín (simin@atok.cz, 737 738 645). Žebříček 2020 viz více.
více >>>

Nabídka zařazení do Katalogu českého TOP
více >>>
Aktualita

Materiály z EURATEXu pro členy -> na webu ATOK
Evropská oděvní a textilní konfederace (EURATEX) – www.euratex.eu
více >>>
Aktualita

Pozvánka a program konference TEXWASTE – 5.5.2022, Hradec Králové
Konferenci a navazující workshop chceme udělat co nejvíce interaktivní a živý s diskusí a dotazy. Pokud Vás k tématu konference napadají nějaké dotazy či náměty (je jedno, zda na konferenci budete, či ne), které byste chtěli, aby byly položeny přednášejícím, můžete je zaslat prostřednictvím tohoto odkazu. Účast na konferenci a workshopu je zdarma. Přihlásit se můžete na konference@ctpt.cz, do e-mailu uveďte firmu a jména s emaily účastníků.
více >>>
Aktualita

Vyšlo dubnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Pozvánka na 62. Valnou hromadu ATOK 23.-24.5.2022, Broumov
Vážená paní ředitelko, Vážený pane řediteli, dovolujeme si Vás upozornit a zároveň Vás pozvat na blížící se jednání 62. Valné hromady ATOK, které se uskuteční 23. a 24. května 2022 v Konferenčních prostorách společnosti VEBA v Broumově.
více >>>
Aktualita

Vyšlo únorovo-březnové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Situace na Ukrajině - pozastavení Programů ekonomické migrace
Vzhledem k tragickému vývoji na Ukrajině byl z bezpečnostních důvodů pozastaven program ekonomické migrace z Ukrajiny, vízová agenda na Ukrajině je tak v současné době až do odvolání kompletně pozastavena. Znamená to tedy i pozastavení veškerých Programů ekonomické migrace (Kvalifikovaný zaměstnanec, Vysoce kvalifikovaný zaměstnanec, Klíčový a vědecký personál, Mimořádné pracovní vízum) a týká se to i vydávání již povolených dlouhodobých a vstupních víz. Již zařazeným žadatelům zůstává místo v pomyslné "frontě" pro pozdější podání žádostí v případě uklidnění situace. Dle aktuální informace z MZV ČR, MPO a MV ČR občané Ukrajiny, kterým končí pobytové vízum, tak je umožněno zůstat v ČR, viz webové stránky MZV ČR. Pro dotazy týkající se Ukrajiny bude sloužit taktéž specializovaná infolinka jak na MPO, tak na MV ČR, které má také připravené aktuální informace pro občany Ukrajiny na svých webových stránkách (MV ČR).
více >>>

TZ ATOK - Ekonomický vývoj textilního a oděvního průmyslu za rok 2021 -> na webu ATOK
Jako každoročně sekretariát ATOK připravil tiskovou zprávu o ekonomickém vývoji textilního a oděvního průmyslu, která obsahuje informace o prodeji, zaměstnanosti, mzdovém vývoji, produktivitě práce a zahraničním obchodě za rok 2021.
více >>>
Aktualita

Základní ekonomické ukazatele vývoje textilního-oděvního-kožedělného průmyslu za 4. čtvrtletí roku 2021 -> na webu ATOK
Ukazatele obsahují informace o tržbách, počtu zaměstnaných osob, průměrných mzdách, produktivitě práce a počtu jednotek v TOK průmyslu. Pro členy ATOK (po přihlášení) jsou tyto ukazatele k dispozici na tomto webu pod záložkou "PRO ČLENY" -> soubor "Ekonomicke_ukazatele-TOK_prumyslu.xlsx".
více >>>
Aktualita

Vyšlo lednové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Na úspory energií a další inovace dostali loni podnikatelé podporu přes 10 miliard korun
API loni v dotačních programech OP PIK zprostředkovala podnikatelům přes 10 miliard korun. Čerpání dotační podpory bude pokračovat až do konce roku 2023. Zdroj: Agentura pro podnikání a inovace (API)
více >>>

České firmy mohou do poloviny února hlásit své inovativní nápady do evropského projektu BOWI
Evropský projekt BOWI vypsal výzvu na experimenty s digitálními technologiemi pro firmy z devíti vybraných regionů Evropy, mezi nimiž je i Praha. Zdroj: BusinessInfo.cz
více >>>

Mexiko je vstupní branou na trh Severní i Latinské Ameriky
Mexiko je jako šestnáctá největší ekonomika světa vstupní bránou na severoamerický trh i trh Latinské Ameriky. Nabízí širokou škálu pro uplatnění českých služeb a výrobků. Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)
více >>>

Meeting Point CzechTrade, únor 2022
Po dvou letech přijedou do Prahy přímo z teritorií ředitelé zahraničních kanceláří CzechTrade a pomohou vám řešit vaše exportní aktivity v téměř šedesáti zemích z celého světa.
více >>>

Pozvánka na podnikatelskou misi HK ČR do Severní Makedonie 14.-16.3.2022
Dovolujeme si Vás pozvat k účasti na odloženou podnikatelskou misi HK ČR do Severní Makedonie, která se uskuteční v termínu 14. - 16. 3. 2022. Mise, kterou povede viceprezident HK ČR Radek Jakubský, je zaměřena především na obory dopravní infrastruktura, obnovitelné energie, zemědělské technologie a potravinářství.
více >>>
Aktualita

Jak vstoupit na ruský B2B trh průmyslového zboží, on-line 25. 1. 2022
Regionální hospodářská komora Brno ve spolupráci se společností GDI Technology s.r.o., která dodává do Ruska průmyslové technické výrobky z ČR (za posledních 5 let např. zorganizovala dodávky do Ruské federace v objemu přes 300 mil. Kč) zve na seminář, který se zabývá praktickými mechanismy fungování na ruském trhu průmyslového zboží a pomůže vám získat ucelené znalosti o tom, jak začít působit v RF. Akce určena pro malé i velké průmyslové firmy z ČR, které plánují expanzi na ruský trh. Účast je ZDARMA.
více >>>

Krásné prožití vánočních svátků a hodně úspěchů v roce 2022 Vám přeje sekretariát ATOK
více >>>
Aktualita

Vyšlo prosincové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Podepsání Kolektivní smlouvy vyššího stupně pro odvětví textil, oděv a kůže na rok 2022
Výkonný ředitel Asociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu (ATOK), pan Mgr. Jiří Česal a předseda Odborové organizace zaměstnanců textilního, oděvního a kožedělného průmyslu Čech a Moravy (OS TOK), pan Zdeněk Heller podepsali 14. prosince 2021 Kolektivní smlouvu vyššího stupně (KSVS) na rok 2022 pro odvětví textil, oděv a kůže (TOK), čímž bylo završeno kolektivní vyjednávání. KSVS byla podána na MPSV k uložení a bylo požádáno o rozšíření její závaznosti na ostatní zaměstnavatele podnikající v odvětví TOK za podmínek zákona o kolektivním vyjednávání.
více >>>
Aktualita

Národní kolo mezinárodní soutěže Creative Business Cup 2022 na podporu startupů napříč kreativním sektorem
CzechInvest vyhlašuje další národní kolo mezinárodní soutěže Creative Business Cup 2022! Soutěž se zaměřuje na podporu startupů napříč kreativním sektorem a má mezinárodní přesah ve formě globálního finále v Kodani, které hostí přibližně 70 států světa. Koho do soutěže hledáme? Startupy z kulturních a kreativních průmyslů, jako jsou například design, počítačové hry, 3D tiskárny, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba, software, elektronika nebo audiovize. Důležité také je, aby byl startup inovativní a škálovatelný, nabízel kreativní řešení produktu či služby a měl potenciál obstát v mezinárodní konkurenci. Přihlašovat se můžete do 17. ledna 2022.
více >>>
Aktualita

Usnesení a prezentace z jednání 61. Valné hromady ATOK -> na webu ATOK
Vážení členové ATOK, usnesení a prezentace z jednání 61. Valné hromady ATOK, které se uskutečnilo 26. 11. 2021 v Praze naleznete po přihlášení a kliknutí na odkaz "více" u této aktuality.
více >>>
Aktualita

TZ ATOK: Valná hromada ATOK vyjadřuje morální podporu všem pracovníkům ve zdravotnictví v zajištění péče o pacienty infikovaných COVID-19
Tisková zpráva ATOK – Valná hromada ATOK vyjadřuje morální podporu všem pracovníkům ve zdravotnictví v zajištění péče o pacienty v jejich nelehké situaci zvyšujícího se počtu infikovaných COVID-19.
více >>>
Aktualita

Informace k formě jednání 61. Valné hromady ATOK 26.11.2021
Vážená paní ředitelko, Vážený pane řediteli, vzhledem k epidemické situaci se jednání 61. Valné hromady ATOK uskuteční pouze on-line formou přes platformu MS Teams. Děkujeme za pochopení, sekretariát ATOK
Aktualita

Materiály k jednání 61. valné hromady ATOK 26. 11. 2021, MS Teams -> na webu ATOK
Materiály jsou k dispozici (pro členy a partnery ATOK), po přihlášení, pod záložkou "© MATERIÁLY VALNÁ HROMADA".
více >>>
Aktualita

Webinář GLOBAL EUROPE 30.11.2021 10:00
Webinář věnovaný několika programům podporovaným Evropskou komisí, které jsou určeny pro exportéry. Proběhne v úterý 30. listopadu 2021 od 10:00 do 11:30 a organizuje ho HK ČR ve spolupráci s EUROCHAMBRES. Dozvíte se aktuality o programech koordinovaných EUROCHAMBRES pro vybrané země východní Evropy, ale také pro Turecko, Indii, Čínu a Latinskou Ameriku a o možnostech zapojení i pro regionální hospodářské komory ze zemí EU. Účast je zdarma, ale je podmíněna registrací (odkaz na registraci v přiloženém programu).
více >>>
Aktualita

Invitation to provide feedback on the forthcoming EU Corporate Covenant Initiative
Dear all, As you all may already know, DG Energy is about to set up and test a new initiative called the EU Corporate Covenant. It is intended that the EU Corporate Covenant will become a bottom-up voluntary initiative encouraging companies – foremost but not exclusively SMEs – to bring or step up their contributions to a clean energy transition and climate action. For this reason, I would like to draw your attention on the ongoing survey where you can submit your feedback on this initiative. LIFE CET Industry Team
více >>>
Aktualita

Vyjádření účasti – osobní nebo distanční nebo neúčasti na 61. valné hromadě ATOK
Vážení členové a partneři ATOK, pokud jste se ještě nevyjádřili k účasti na valné hromadě, učiňte tak, prosím, vyplněním přihlašovacího formuláře, který Vám byl zaslán. DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - USNÁŠENÍSCHOPNOST ------ Z důvodu usnášeníschopnosti jednání valné hromady musí být účast více než poloviny členských organizací (osobně a distančně dohromady). Proto si dovolujeme požádat ty, kteří se valné hromady nemohou nebo nechtějí účastnit, a byli by ochotni, aby nám poskytli plnou moc (vzor bude zaslán) k Vašemu zastupování na jednání valné hromady, aby se jednání mohlo uskutečnit. ------ Děkujeme Vám za pochopení a spolupráci, sekretariát ATOK
více >>>
Aktualita

Vyšlo říjnovo-listopadové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

Základní ekonomické ukazatele vývoje textilního-oděvního-kožedělného průmyslu za 3. čtvrtletí roku 2021 -> na webu ATOK
Ukazatele obsahují informace o tržbách, počtu zaměstnaných osob, průměrných mzdách, produktivitě práce a počtu jednotek v TOK průmyslu. Pro členy ATOK (po přihlášení) jsou tyto ukazatele k dispozici na tomto webu pod záložkou "© Materiály ke stažení" -> soubor "Ekonomicke_ukazatele-TOK_prumyslu.xlsx".
více >>>
Aktualita

On-line webinář HK ČR zdarma: Jak na současné a připravované dotace - 2.12.2021
Webinář proběhne 2.12.2021 v 9:30-12:00 h a vystoupí na něm experti Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a Hospodářské komory ČR, kteří podají užitečné informace např. na tato témata: • Jaké budou dotační příležitosti pro podnikatele v nové vlně mimořádných dotačních programů?; • Jak získáte dotační prostředky na energetické projekty (FVE, úspory energie, elektromobilita atd.)?; • Informace o chystaných dotačních výzvách z Národního plánu obnovy, stav příprav prvních výzev z OP TAK a jejich podmínky.
více >>>

Cenový seminář SVSE: Předpoklad vývoje komoditních cen elektřiny a regulované složky cen energií v roce 2022, 8. 12. 2021, Praha
více >>>
Aktualita

HK ČR vyjednala s ČEZ nabídku pro firmy se spotřebou vyšší než 630 MWh ročně
HK ČR vyjednala se společností ČEZ, resp. ČEZ ESCO, že takto postiženým firmám představí nabídku. Kladně bylo vyřízeno již cca 10 žádostí. Zájemci o propojení se mohou hlásit na e-mailu podpora@komora.cz.
více >>>

Pozvánka na česko-slovinské online business fórum s B2B – 10.-11.11.2021
Česko-slovinského podnikatelského online fóra, které organizuje Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Chamber of Commerce and Industry of Slovenia, Velvyslanectvím ČR v Ljubljaně a Velvyslanectvím Slovinské republiky v Praze. Mezi přihlášenými slovinskými firmami je i výrobce laminovaných technických textilií pro automotive – forigroup.com.
více >>>

Pozvánka na 61. Valnou hromadu ATOK 26. 11. 2021, Praha
Vážená paní ředitelko, Vážený pane řediteli, dovolujeme si Vás upozornit a zároveň Vás pozvat na blížící se jednání 61. valné hromady ATOK, které se uskuteční dne 26. listopadu 2021 v sídle ATOK, Těšnov 5, Praha 1.
více >>>
Aktualita

Virtuální XXVII. mexický kongres zahraničního obchodu na téma "Zahraniční obchod klíčem k růstu Mexika" 25.-26.11.2021
Cílem akce, jež pořádá Mexická podnikatelská rada pro zahraniční obchod, investice a technologie (COMCE), je nastolit a projednat aktuální témata přínosná pro vyhodnocení různých scénářů s ohledem na události, které vytvářejí nové trendy v mezinárodním obchodě, především s ohledem na situaci epidemie COVID-19, jež má silný hospodářský, sociální a pracovní dopad – viz předběžný program. Pozvány jsou významné národní i mezinárodní osobnosti ze soukromého i vládního sektoru, tak zástupci více než 1000 mexických podnikatelů. Pro podnikatele, kteří chtějí nabízet své výrobky a/nebo služby, byl zřízen prostor Virtuální výstavy VIRTUAL EXPO – účast společností bude zpoplatněna. Akce bude simultánně tlumočena do španělštiny a angličtiny. Zdroj: Velvyslanectví Mexika v ČR
více >>>

Innovate 2021: Textile Innovation Week – virtuální živá show, zaregistrujte nyní zdarma a získejte přednostní přístup
Přehlídka průlomových výrobních technologií, inovativních nových textilních materiálů a globálních inovátorů. Zde přicházejí přední světové společnosti působící v oblasti textilu a oděvů, aby prozkoumaly obchodní příležitosti a setkaly se s novými partnery a nejostřejšími inovátory v tomto odvětví. Náhled Innovate 2021 usnadňuje přístup k obsahu události a spojení se správnými lidmi předem. Hostování řady různých technologií a materiálů, s živými ukázkami, živými hlavními prezentacemi a panelovými diskusemi, individuálním audio a video chatem a možnostmi živého vytváření sítí, mají jednu věc společnou: inovaci. Zdroj: World Textile Information Network (WTIN)
více >>>
Aktualita

Česko-tchajwanské investiční a obchodní fórum
Svaz průmyslu a dopravy ČR Vás zve na Česko-tchajwanské investiční a obchodní fórum, které proběhne v pondělí 25. října 2021 od 09.30 hodin v hotelu Alcron Praha u příležitosti návštěvy ministra národního rozvoje a ministra pro vědu a technologie Tchajwa-nu a jejich doprovodné podnikatelské delegace v ČR. Prosíme o Vaše registrace do čtvrtka 21. října 2021. V REGISTRACI - odkaz níže - prosíme uveďte tchajwanskou firmu/firmy, se kterými byste rádi jednali. Seznam tchajwanské delegace a tchajwanských subjektů, které přijíždějí do ČR najdete zde. Seznam firem začíná na straně 10. Zdroj: SP ČR
více >>>

Dotazník - Opožděné platby v obchodních transakcích
Dotazník je určen malým a středním podnikům bez ohledu na obor podnikání, je však zaměřen pouze na platby mezi podniky (b2b). Dotazník není určen podnikům a obchodníkům, kteří převážnou většinu plateb přijímají od konečných zákazníků anebo orgánů veřejné správy. Tento dotazník bude součástí Studie o opožděných platbách: zlepšení účinnosti směrnice o postupu proti opožděným platbám v obchodních transakcích (2011/7/EU). Studii provádí DG Grow Evropské komise a jejím cílem je identifikovat opatření, která zamezí opožděným platbám anebo zmírní jejich dopad. Svůj názor můžete sdělit do 15. října 2021. Zdroj: Centrum pro regionální rozvoj České republiky
více >>>

Vyšlo zářijové vydání časopisu e-ATOK Revue
více >>>
Aktualita

SLOVAKIA: Sustainable Beauty Fashion Show
On 7 September 2021 the British Embassy Bratislava hosted the UK-Slovak Sustainable Fashion Talk ahead of COP26, which was followed by a fashion show. During the hybrid event key representatives of the UK and Slovak sustainable fashion industry discussed current trends in the sustainable fashion industry, their commitment to sustainable and ethical practices and encouraged more companies to sign the Fashion Industry Charter for Climate Action and embrace the Race to Zero campaign. The panel discussion was opened by Ambassador to Slovakia H.E. Nigel Baker. There were over 80 attendees from the fashion industry and 104 guests joined virtually. To view photos of the event click here and choose sign in w/out registration. For more information please contact Martina Patakova, Senior Trade Advisor, BE Bratislava.
více >>>
Aktualita

ITMA 2023
Mezinárodní veletrh
textilních strojů
VSTUPENKY PRO ČLENY

Veletrh STYL
ATOK odborný garant
veletrhu STYL

Svět textilu a obuvi
Odborný časopis

i fashion magazine
i fashion magazín

Fashion Retail
Časopis pro módní byznys

Textilní fakulta
Fakulta textilní TU Liberec

Úřad průmyslového vlastnictví
Úřad průmyslového
vlastnictví

E-start – kalkulačka kurzových rizik
Kalkulačka kurzových rizik

TexSite – šestnáctijazyčný internetový výkladový slovník
Šestnáctijazyčný
výkladový slovník

e-LTex – Průvodce obchodováním s textilem a oděvy
e-learningový
studijní program

e-LTex – Průvodce obchodováním s textilem a oděvy
OBOROVÉ SPECIFIKACE
pro obchodní smlouvy
a veřejné zakázky
Asociace textilního-oděvního-kožedělného průmyslu (ATOK)
IČ: 00552062, DIČ: CZ00552062 | Těšnov 1163/5, 110 00, Praha 1
info@atok.cz | IDDS: vgh3qij | +420 222 361 880 | www.atok.cz
Č.Ú.: 1922811349/0800